Regały

Regał to mebel, bez którego trudno wyobrazić sobie wystrój wnętrza. To bardzo praktyczny i zarazem prosty element wyposażenia, dzięki któremu można utrzymać ład i porządek w pokoju, salonie i korytarzu a także w sklepie, biurze czy magazynie.

Rodzaje regałów

Regały można pogrupować na różne sposoby. Mają one inny wygląd w zależności od przeznaczenia, materiału, z którego zostały wykonane. Regały przeznaczone do użytku domowego mają za zadanie nie tylko spełniać swoje podstawowe funkcje, ale również ładnie się prezentować. Wygląd jest tutaj kluczowy. Powinien on zgrywać się i komponować z resztą mebli, tak aby wystrój stanowił przemyślaną całość. Bardzo często regały jako meble domowe wykonane są z wysokiej jakości drewna albo tworzyw sztucznych. Ich kształt staje się coraz bardziej kreatyny a sklepy meblowe i projektanci  prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych typów regałów.  Regały o bardziej przemysłowym przeznaczeniu przede wszystkim powinny być jak najbardziej funkcjonalne. Liczy się ich wytrzymałość i stabilność, ponieważ często służą do przechowywania towarów, np. w magazynie. Dodatkowo powinny być jak najbardziej ergonomiczne. Zgodnie z ich przeznaczeniem muszą spełniać wymogi bhp.  Regały przemysłowe oprócz tego powinny być dostosowane do rodzaju hali czy magazynu. Dobrze jest wykorzystać maksymalnie pionową przestrzeń np. na zapleczu sklepu czy na magazynie aby jak najlepiej upakować towar i jednocześnie utrzymać jak największy porządek.

Jaki regał kupić? W jakim sklepie?

Kupno regału powinno poprzedzać zastanowienie się do jakich celów będzie on używany. To determinuje rodzaj sklepu i miejsce, w którym zakupimy regał. Regał domowy można z powodzeniem kupić w zwykłym sklepie meblowym. Sieci sklepów dyskontowych (Biedronka, Lidl) często w swojej ofercie również mają regały przeznaczone do domowego użytku. Jeśli jednak interesuje nas wysoka jakoś nie należy kusić się na promocje w marketach. Regały przemysłowe najlepiej kupować w sklepach specjalistycznych. Można to zrobić online przez Internet oraz stacjonarnie. Bardzo dobrze jest jednak obejrzeć regał na żywo przed kupne, dlatego kupowanie w sieci nie jest pomysłem dla tych, którzy nie znają się na regałach. Dodatkowo w tradycyjnym sklepie można doradzić się pracownika, który na pewno zaproponuje odpowiedni dla naszych potrzeb towar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *