Czy warto kupować używane meble?

 

Przychodzi taki moment, kiedy powinniśmy wymienić nasze meble na nowe. Być może poprzednie są już po prostu na tyle stare, że należy je wyrzucić i zastąpić nowymi. Może obecne uległy zniszczeniu, i z tego powodu musisz nabyć następne. Bez względu na to, jaki jest twój powód, jeśli nie masz do dyspozycji dużych środków finansowych, pomyśl czy na pewno jest ci potrzebne nowe wyposażenie prosto z salonu? Jeśli nie, możesz skorzystać z korzystniejszych rozwiązań.

Upomnij się o zniżkę

Jeśli jesteś gdzieś stałym klientem, może warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy mógłbyś otrzymać zniżkę na to, co aktualnie jest ci potrzebne. Często sprzedawcy mają możliwość negocjacji cen – możesz na tym nieźle skorzystać. Próbuj!

Szukaj promocji

Portale sprzedażowe czy też sklepy internetowe są pełne korzystnych promocji. Trzeba tylko wiedzieć jak ich szukać. Najlepiej skorzystaj ze specjalnej wyszukiwarki ofert, wtedy będziesz miał pewność, że nic ci nie umknęło.

Kup coś z wystawy

Sklepy często przeceniają towary, które przez jakiś czas były sklepową ekspozycją. Jeśli po dokładnych oględzinach stwierdzisz, że przedmiot nie ma żadnych uszkodzeń, nie ma przeszkód, abyś zakupił taką rzecz.

Przejrzyj ogłoszenia w Internecie

Portali ogłoszeniowych jest całe mnóstwo. Przejrzyj je dokładnie i poszukaj okazji naprawdę wartych uwagi. Nie kupuj nic w ciemno – czasem zdjęcia nie oddają uroku sprzedawanych przedmiotów, ale częściej zdarza się, że wyglądają na dużo lepsze niż w rzeczywistości. Najlepiej przeglądaj ogłoszenia lokalnie i korzystaj z możliwości obejrzenia mebli przed zakupem.

Zajrzyj na pchli targ

W większych miastach cyklicznie są organizowane targi, na których można sprzedać i kupić używane przedmioty. Warto tam zajrzeć i rozejrzeć się za jakimiś niedrogimi meblami. Czasem można natrafić na ciekawe okazje i zakupić coś interesującego za bezcen.

Odwiedź komisy

To kolejne miejsce, w którym możemy tanio zaopatrzyć się w regał magazynowy czy używaną ladę. Ceny nie są wysokie i na pewno uda się nam znaleźć niezniszczony, dobrze zachowany element wyposażenia. W komisie możemy także natrafić na rzeczy, które przydadzą się nam we własnym domu, dlatego dobrze jest mieć szeroko otwarte oczy i wypatrywać okazji.

Zdecyduj

Wymieniając stare meble, bez względu na to, czy w domu czy w firmie, nie musisz wydawać majątku. Czasem naprawdę nie opłaca się przepłacać za nowe przedmioty, jeśli za cenę o połowę mniejszą możesz nabyć dobrze zachowane meble o tej samej funkcjonalności. Decyzja należy do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *